Pridajte svoju akciu

Jarmo 2017 v Sihle

Dátum: 11.06.2017 | Vložil: Daniel Rakyta

17. ročník pretekov volských záprahov - 12.8.2017

Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana

Dátum: 17.05.2017 | Vložil: Alexandra Fekiačová


Program v okolí Horského hotela Poľana (od 10.00)

Salašnícvo v Podpoľaní – ukážka chovu domácich zvierat a strihania oviec, jazda na koni, ukážka koliby

Poľovníctvo – prehliadka zhodov a trofejí, prezentácia poľovníctva a kynológie

Lesníctvo – pílenie dreva, ťahanie dreva s koňmi, ukážky práce v lese

Environmentálna výchova a lesná pedagogika – tvorivé dielne, spoznávanie mikrosveta, zábavná mapa Poľany, infostánok, zábavné kvízy a hry pre deti aj dospelých

Remeselníci - ukážka tradičných remesiel a umenia v Podpoľaní, remeselnícke trhy

Včelárstvo – včelárske produkty, ukážka a informácie o chove včiel

Kultúrny program - pódium: Scénický program "Výsosť Poľany" 13.10 – 13.50 ĽH Paľáčovcov a Rozkazovači z Hrochote

Ženská spevácka skupina FSk Poničan z Poník DFS Hviezdička z Hriňovej FS Podpoľanec z Detvy a Dievčenská spevácka skupina Veronika Malatincová z Podkriváňa, Žiaci zo Zákaldnej školy Kriváň Heligonkár - Ján Malatinec st. z Korytárok DFS Ratolesť z Detvy Rozkazovači z Dúbrav - Jozef Smutný, Jozef Šufliarsky , Ján Lalík , Milan Šuleka, ĽH Ľubomíra Smutného - Podpolianski Vrchári Gajdoš - Michal Machava z Hriňovej FSk Javorinka pri základnej organizácií SZZP v Hriňovej Réžia, scenár a námet : Roman Malatinec Asistent uvedenia programu : Jaroslav Černák 14.10 – 15.00TRI GROŠE - Divadelný súbor VLADÁRIA Poniky, Hudobná rozprávka podľa predlohy Pavla Dobšinského v režijnej úprave Tatiany Jánošovej 15.00 – 17.00Súťaž o Kráľovnú Poľany 17.00 – 18.00Beseda s osobnosťami z Podpoľania 18.00Vyhlásenie výsledkov súťaže o Kráľovnú Poľany

Viac tu: https://www.chkopolana.eu/biosfericka-rezervacia/den-otvorenych-dveri-biosferickej-rezervacie-polana/program-podujatia

Podsitnianske dni hojnosti v Prenčove na rínku XVI. ročník

Dátum: 18.07.2016 | Vložil: Obec Prenčov

13.08.2016 11:00-22:30 hod.

Srdečne Vás pozývame na XVI. ročník folkórneho festivalu "Podsitnianske dni hojnosti - V Prenčove na rínku", ktorý je tento rok spojený s oslavou 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci.
Ľudový festival Vás prekvapí komornou atmosférou, kvalitným folklórnym programom a tradičným hontianskym jedlom. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia sú ukážky starých remesiel a tradičných robôt, ktoré si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Z programu na hlavnej scéne na miestnom futbalovom ihrisku sa môžete tešiť na Kubánkov sen, FS GYMNIK z Bratislavy, FS Poľana zo Zvolena, domáci FS Prenčovan a ďalších.

Vstupné na hlavnú scénu :

5€ dospelý
2€ dieťa

Folklórne slávnosti Podhorie 2016

Dátum: 03.06.2016 | Vložil: Katarína Tatárová

Milí priaznivci tradícií a ľudového umenia,

pozývame Vás na 40. výročie založenia Folklórnych slávností obce Podhorie, ktoré sa bude konať v dňoch 24. a 25. júna 2016 na miestnom amfiteátri. Slávnosti sa budú niesť v znamení bohatého folklórneho programu.

V piatok večer o 20,00 hod začíname na amfiteátri vystúpením pod názvom Krížom-krážom v prevedení umeleckého zoskupenia SĽUK. Je pre nás cťou privítať v našej obci teleso s takým zvučným menom. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji cez Ticketportal.

V sobotu nasleduje hlavný program s témou svadba, v ktorom sa predstaví viac súborov, hlavne takých, ktoré v našej obci v minulých ročníkoch vystupovali, vrátane domácej folklórnej skupiny Podhorčan. V doobedňajších hodinách odvystupujú deti a kuriozitou tohto ročníka bude aj pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov - „Najväčší počet heligónkarov na jednom mieste hrajúcich (každé ladenie heligónok samostatne) naraz jednu pieseň.“ Samozrejme ako vždy, celý priebeh budú sprevádzať rôzne sprievodné akcie a súťaže najmä pre deti.
Naše podujatie sa organizuje s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Banskobystrického samosprávneho kraja, obce Podhorie a občianskeho združenia Teplá - Žakýl. Viac informácií nájdete na www.fspodhorie.sk alebo www.podhorie.sk.

Záznamy: 1 - 4 zo 74
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

xx   2012  2013  2014