Diskusné fórum

Január 2015

Dátum: 10.01.2015 | Vložil: Ján

Nové podujatia nebudú???

Rodeo

Dátum: 14.05.2013 | Vložil: Urbanovsky

P
otreboval by som vediet ktory vykend aspon priblizne planujete Rodeo na Murani Dakujem

Re:Rodeo

Dátum: 11.06.2013 | Vložil: ZPRV

Ródeo Muráň organizuje obec Muráň, my realizujeme iba podpornú propagáciu. Informácie o termíne Ródea Muráň 2013 nájdete napríklad na webe: https://muranskaplanina.webnode.sk/news/a9-10-8-2013-rodeo-muran-muran/

ak hej, prosím, nasmerujte ma

Dátum: 07.02.2013 | Vložil: Tomáš Nemec

Dobrý deň,
už v minulosti som sledoval stránku chcemzdravojest.sk, a napadli ma taká myšlienka, že by bolo podľa mňa výborné urobiť databázu pestovateľov a predajcov z dvora, katalogyzovaných podľa lokality a druhu tovaru.
Napr. ja som Žilinčan, a radšej si kúpim zdravé jedlo vo svojom okolí, ako len z niektorého reťazca. Jasné, že sa týmto reťazcom nevyhnem, ale radšej si kúpim vrece slovenských zemiakov, pol vreca jablk a hrušky, ktoré viem, že budú dobré.
Na spomenutej stránke, ktorá momentálne (nevedno prečo) nefunguje, bol kedysi článok o tom, že slovenské doma pestované potraviny sú omnoho kvalitnejšie a zdravšie (to bolo vedecky dokázané) v porovnaní s tým, čo je v marketoch. Na druhej strane to neni až také ťažké. No problém skôr je, že reťazce radšej vezmú ovocie od hyperdodávateľa ako od viacerých menších dodávateľov.
Ja si myslím, že by sa už konečne Slováci mohli nejako tak uzdraviť z vzájomnej neprajnosti, chorej závisti a zbytočnej súťaživosti na nesprávnom bojisku a spojiť sa podnikatelia a poľnohospodári a ukázať sa spolu. Pestovať kvalitne, no vedieť nastaviť cenu na slovenského spotrebiteľa. Pozrite, ja nechcem kupovať zadarmo, a tu si uvedomujem, že i slovenský spotrebiteľ má veľký podiel viny na tejto veci.
Na jednej strane je spotrebiteľ, ktorý chce za málo peňazí veľa muziky, na strane druhej vnímam slovenského podnikateľa, ktorý by rád kupoval bavoráka X5 po týždni podnikania. No o toto kruhovanie buď niekto z nás preruší, alebo bude všetko naprt donekonečna + SMS. Možnosti sú, otázne je, ako sa ich spolu chytíme. Takže, hor sa do boja :-)
V prípade podnetov horaky@gmail.com

Pokiaľ už takýto web funguje, tak prosím, nasmerujte ma naň.

Ďakujem

Re:ak hej, prosím, nasmerujte ma

Dátum: 11.06.2013 | Vložil: ZPRV

Dobrý deň,

zatiaľ sa prostredníctvom Slow Food Banská Bystrica snažíme mapovať stránky, ktoré sprostredkovávajú predaj z dvora. Zatiaľ o aktuálnych stránkach informujeme na Facebooku hlavne v skupine Slow Food na Slovensku

Metoda LEADER po roce 2014 = komunitně vedený místní rozvoj

Dátum: 19.03.2012 | Vložil: Jozef Jančo

Národní síť Místních akčních skupin ČR zveřejnila svá doporučení pro aplikaci komunitně vedeného místního rozvoje v prostředí České republiky. Vidí v něm budoucnost rozvoje venkova pomocí metody LEADER.
Dokument je ke stažení na internetových stránkách www.nsmascr.cz a členům NS MAS ČR bude oficiálně představen na Valné hromadě ve čtvrtek 15. 3. 2012 v Rumburku. Odborné veřejnosti pak bude určena prezentace pořádaná ve spolupráci se zastoupením Evropské komise v ČR v Evropském domě v Praze (Jungmannova 24) v pondělí 26. 3. 2012 od 14:30. V rámci prezentace vystoupí také zástupce DG Agri Pedro Brosei

maju pravo sa zviditelnit

Dátum: 19.03.2012 | Vložil: Jarmila

Je pravda ze rozne granty su rozdelene casto skorej ako sa vyhlasia a mam aj vlastnu skusenost, ze som chcela o grant poziadat a bolo mi povedane ze naco lebo odcerpam tak peniaze na ine podujatie - je to na hlavu postavene a ked vam to povie nadriadeny je to o to smutnejsie. preto fandim kazdemu co sa do takychto veci pústa ... niekedy radsej clovek rezignuje a to nie je dobré. profituju potom tí co majú najviac. Dalo by sa o tom vela rozpravat...casto sa peniaze skresu tam, kde by sa nemali a ak chcete robit nejake podujatie musite aj zo svojho - lebo co! Ved tu netreba... a ked sa dielo predsa len podari aj ked s "oskretymi usami" zrazu je vela tych co sa prizivia a chvalia cudyim perim.

súhlas

Dátum: 19.03.2012 | Vložil: Šajgalová

Súhlasím a podporujem.
S fondami je to tak, dali sa len niekomu...

kulturny vidiek

Dátum: 28.10.2011 | Vložil: J.A.

Dobry den.Prosim vas o radu.Nosim uz dlho v hlave jeden podnikatelsky napad a stale neviem na koho sa obratit,kto by mi poradil.Preto som si dovolila vas ostovit .Byvam na vidieku a je tu nedaleko priemyselny park a v nasej obci su ubytovne pre zamestnancou a taktiez mame nedaleko dialnicu.Moj zamer je ,vybudovat motorest a bovlink a ine sportoviska,pretoze v nasej obci a ani v okoli nic podobne neje a obyvatelia za zabavou a sportom musia cestovat do mesta.Rada by som vedela koho by som mala oslovit co sa tyka financnej podpory. Vopred dakujem

Ekofarma

Dátum: 17.09.2011 | Vložil: Eva

Dobrý deň,
s manželom máme predstavu založiť si penzión a ekofarmu. Preniesť si tam aj našu rodinnú firmu- potravinársku výrobňu a popri tom sa venovať pestovaniu a chovu domácich zvierat a následne predaju z dvora. Vidíme to ako možnosť plnohodnotne žiť, pracovať a tiež vytvoriť miesto pre zážitkovú turistiku. Zaujímalo by ma, či je možnosť podporiť takýto projekt z európskych, prípadne iných fondov? Na aké inštitúcie by sme sa mali obrátiť?
Ďakujem

Záznamy: 41 - 50 zo 63
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok