ak hej, prosím, nasmerujte ma

Dátum: 07.02.2013 | Vložil: Tomáš Nemec

Dobrý deň,
už v minulosti som sledoval stránku chcemzdravojest.sk, a napadli ma taká myšlienka, že by bolo podľa mňa výborné urobiť databázu pestovateľov a predajcov z dvora, katalogyzovaných podľa lokality a druhu tovaru.
Napr. ja som Žilinčan, a radšej si kúpim zdravé jedlo vo svojom okolí, ako len z niektorého reťazca. Jasné, že sa týmto reťazcom nevyhnem, ale radšej si kúpim vrece slovenských zemiakov, pol vreca jablk a hrušky, ktoré viem, že budú dobré.
Na spomenutej stránke, ktorá momentálne (nevedno prečo) nefunguje, bol kedysi článok o tom, že slovenské doma pestované potraviny sú omnoho kvalitnejšie a zdravšie (to bolo vedecky dokázané) v porovnaní s tým, čo je v marketoch. Na druhej strane to neni až také ťažké. No problém skôr je, že reťazce radšej vezmú ovocie od hyperdodávateľa ako od viacerých menších dodávateľov.
Ja si myslím, že by sa už konečne Slováci mohli nejako tak uzdraviť z vzájomnej neprajnosti, chorej závisti a zbytočnej súťaživosti na nesprávnom bojisku a spojiť sa podnikatelia a poľnohospodári a ukázať sa spolu. Pestovať kvalitne, no vedieť nastaviť cenu na slovenského spotrebiteľa. Pozrite, ja nechcem kupovať zadarmo, a tu si uvedomujem, že i slovenský spotrebiteľ má veľký podiel viny na tejto veci.
Na jednej strane je spotrebiteľ, ktorý chce za málo peňazí veľa muziky, na strane druhej vnímam slovenského podnikateľa, ktorý by rád kupoval bavoráka X5 po týždni podnikania. No o toto kruhovanie buď niekto z nás preruší, alebo bude všetko naprt donekonečna + SMS. Možnosti sú, otázne je, ako sa ich spolu chytíme. Takže, hor sa do boja :-)
V prípade podnetov horaky@gmail.com

Pokiaľ už takýto web funguje, tak prosím, nasmerujte ma naň.

Ďakujem

Pridať nový príspevok